Niezawodny ogórek na opuchnięte oczy
Opuchnięte oczy to pierwsza oznaka zmęczenia. Są jednak również inne przyczyny, dla których miejsce to zmienia się. Najczęstsze to: uczulenia, zbyt duża ilość alkoholu, długi płacz, brak snu, czy też nieprawidłowa dieta. Okolice oczu mogą być podrażnione przez różnego typu kosmetyki – zwłaszcza u osób, które mają skórę wrażliwą.
Odświeżające działanie ogórka
Szczęśliwie temu problemowi można prosto zaradzić. Wystarczy sięgnąć po warzywo, które znaleźć można niemal w każdej lodówce, niezależnie od aktualnej pory roku – po ogórek. Ogórki to co prawie głównie woda, jednak oprócz swojego podstawowego składnika zawierają również kwas kawowy, witaminę C, które doskonale wpływają na podrażnioną skórę – szybko i skutecznie ją kojąc.Podobne wrażenia oddziaływania ogórka ma również osoba, która nakłada sobie plasterki warzywa na opuchnięte oczy – czuje się odprężona i jednocześnie odświeżona. W tym samym celu niektórzy wykorzystują truskawki lub bakłażana. Jednak prawda jest taka, że są one tylko wtedy skuteczne, kiedy są zimne. Poza tym ich działanie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Z kolei ogórki spełniają swoją funkcję głównie dzięki swojemu składowi, dlatego to one nałożone na oczy są najdoskonalszym sposobem na zmniejszanie obrzęku.
Maseczka z ogórka
Jak wykonać maseczkę z ogórka? Najprościej dokładnie umyć i obrać warzywo, a następnie włożyć je do lodówki, by się schłodziło. Następnie należy pokroić ogórka w plastry, zwracając uwagę na ich grubość. Powinny być wystarczająco grube, żeby się nie przetarły i wystarczająco cienkie, żeby były elastyczne.Po jednym plastrze należy nałożyć na każdym oku i położyć się na podwyższeniu, na wygodnej poduszce, żeby odpocząć, w spokoju poczekać na efekt kuracji. Jeśli odczuje się taką potrzebę, można wymienić plastry ogórka, gdy zrobią się ciepłe, na nowe, zimne z lodówki – jednak nie jest to konieczne. Po około dwudziestu minutach można plastry zdjąć. Po takim zabiegu od razu spoglądając w lustro, widać od razu.
Czasami domowe metody nie pomagają. Wtedy warto udać się do salonu kosmetycznego, gdzie specjalne maski nakładane w okolicę oczu poprawią wygląd skóry w tym miejscu. Niekiedy konieczne jest odwiedzenie gabinetu lekarskiego. Należy się zgłosić do doktora, jeśli powieki są mocno opuchnięte: nie można ich swobodnie zamknąć i otworzyć. Jeśli po dwóch dniach domowych kuracji obrzęk nie ustępuje, a nie towarzyszy mu żadna wysypka, to również powód, by zapukać do gabinetu lekarza pierwszego kontaktu. Obrzęk w okolicy oczu może być sygnałem poważniejszych zmian w organizmie – na przykład sugerować problemy z tarczycą.
Autor tekstu :
Mirosława
Odontoglossum
W warunkach naturalnych storczyki odontoglossum są epifitami porastającymi drzewa i skały .
Ich ojczyzną są chłodne tereny górskie tropikalnej części Ameryki środkowej i południowej.
Niektóre gatunki spotyka się nawet na wysokości 3000 m n.p.m. ,gdzie nocą temperatura może spadać znacznie po niżej 0 .
Ta roślina lubi miejsca jasne o wysokiej wilgotności powietrza .Jeśli chcemy, aby pięknie zakwitło w mieszkaniu,temperatura i wilgotność we wnętrzu powinny jak najbardziej odpowiadać tym ,które panują w ich naturalnym środowisku .
Podstawy pielęgnacji :
Latem regularnie zraszaj liście wodą . Do uprawy używaj podłoża dla storczyków,które zawiera np.
Korę sosnową ,mech torfowiec i węgiel drzewny . Ta odmiana storczyka lubi przyciasne doniczki ,więc przesadza się je raz na 2-3 lata .
Stanowisko
Nie wystawia się jej na bezpośrednie nasłonecznienie .Do zakwitnięcia wymaga około po 10-15 godzin światła na dobę .Zimą i wczesną wiosna temperatura pomieszczenia powinna wynosić 7-13stopni C .
Natomiast latem i jesienią optymalna temp. 13-18stopni C
Przez cały sezon można używać specjalnego nawozu przeznaczonego dla storczyków.Zima nawożenia nie stosuje się.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz